halel-logo

עיצוב מודרני: השילוב של סגנון ופונקציונליות

בעיצוב של דירה או מרחב מסוים, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לקבוע מה סגנון העיצוב שעליו אתם הולכים. כיום ישנם לא מעט סגנונות עיצוב, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. אחד מסגנונות העיצוב הפופולריים ביותר הוא סגנון העיצוב המודרני, שמנסה לשלב בצורה אופטימלית בין אסתטיקה לפונקציונליות. כאן נספר לכם מה מאפיין אותו בדיוק. 

 

עיצוב מודרני

עיצוב מודרני, כפי שניתן להבין מהשם שלו הוא סגנון עיצוב שהתפתח בשנים האחרונות. לסגנון העיצוב המודרני יש מספר מאפיינים מרכזיים, אך לפני שנדבר להם יש דבר אחד שחשוב להבין. גם אם בחרתם לעצב את הבית שלכם לפי סגנון עיצוב מסוים, זה לא אומר שאתם לא יכולים לחרוג במעט, ולהכניס שינויים שיותר הולמים את הטעם שלכם. 

בעזרת ליווי מקצועי נכון ומחשבה מראש בהחלט ניתן להכניס שינויים, שמצד אחד לא יפגעו בעיצוב הכללי של המרחב, אך יחד עם זאת יאפשרו לכם להעניק לו מראה ייחודי שיבדיל אותו ממרחבים אחרים באותו סגנון. אז לפני שתחשבו על השינויים בעיצוב, הנה כמה מאפיינים בולטים של סגנון העיצוב המודרני.

 

מרחבים גדולים

המאפיין הראשון שעליו נדבר קשור לדרך שבה מעצבים חללים בעיצוב מודרני. המטרה שלנו היא שכל מי שייכנס לחלל ישים לב קודם כל לגודל שלו. המשמעות של זה היא שאנחנו מנסים לצמצם את כמות הפריטים שיש במרחב, ולתת להם כמה שיותר להשתלב במראה הכללי שלו. 

בעוד שחללים עמוסים תמיד נראים קטנים יותר ממה שהם באמת, בעיצוב מודרני אנחנו מנסים להשיג את המטרה ההפוכה על ידי בנייה של חללים בלי יותר מידי פריטים. עיצוב בדרך הזו גם מאפשר לנו ליצור השתלבות של החללים השונים במרחב זה לתוך זה, כך שההפרדה המלאכותית שיש ביניהם מטשטשת.

 

צבעים

אחד המרכיבים הבולטים בכל סגנון עיצוב הוא בחירת הצבעים. בעוד שבסגנונות ישנים יותר צבעי עץ הם הדומיננטיים, בכל הנוגע לעיצוב מודרני שחור, כחול כהה ואפור הם הצבעים שאותם תוכלו לראות. קשת הגוונים של אותם צבעים רחבה, ותמיד תוכלו לבחור גוונים בהירים יותר, אבל באופן כללי אלו הצבעים שאותם תוכלו לראות בעיצוב מודרני.

המטרה של הצבעים הללו היא למעשה לתת למרחב לדבר בעד עצמו, ולא לייצר מציאות שבה פריטים בצבעים עזים מידי הם אלו שתופסים את מירב תשומת הלב. 

 

פונקציונליות

פונקציונליות היא אחד המרכיבים הכי מרכזיים של העיצוב המודרני. הפונקציונליות מצביעה על כך שכאשר אנחנו מעצבים חלל בסגנון מודרני, אנחנו מנסים להגיע למצב שבו לכל פריט במרחב יש שימוש מסוים. במקום להעמיס פריטים דקורטיביים שזו המטרה היחידה שלהם, אנחנו מנסים להפוך את הפריטים שחייבים להיות במרחב להיות כאלו שתורמים גם לעיצוב שלו.

כמובן שגם בעיצוב מודרני אנחנו לא מתנגדים לאלמנטים דקורטיביים, אולם הריבוי שלהם יפריע לנו לעצב חלל נקי. הפונקציונליות מצביעה על כך שבעת העיצוב אנחנו לוקחים את אותם פריטים שהם חלק בלתי נפרד מהמרחב בו הם נמצאים, והופכים אותם להיות חלק מהעיצוב.

קווי מתאר נקיים

קווי המתאר הם אחד הדברים הכי חשובים בעיצוב מודרני. הניסיון שלנו הוא לייצר קווים אחידים עד כמה שניתן. ההמחשה הטובה ביותר לקווי מתאר נקיים בא לידי ביטוי בארונות מבטח למשל, שבעיצוב מודרני יהיו בקו אחיד עם שאר המטבח. מדפים לספרים או תמונות יוכלו להיות כאלו שנבנים בתוך קירות גבס, מה שיאפשר לנו ליצור קו אחיד ששום דבר לא בולט ממנו כלפי חוץ.

 

מבט טכנולוגי

המאפיין האחרון שעליו נדבר הוא המבט הטכנולוגי שהפך להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב מודרני. בכל בית יש דברים רבים שיכולים להיעשות בצורה אוטומטית, וכאשר אנחנו מעצבים מרחב בצורה מודרנית, אי אפשר שלא להשתמש באותן טכנולוגיות. כבר בעת העיצוב נסו לחשוב היכן תוכלו להכניס את אותם אלמנטים, כדי שהבית שלכם יהיה מודרני, ולא רק מבחינת העיצוב.

מתגי הדלקה, גלאים מסוגים שונים ומערכות אבטחה לא אמורות לפגוע בעיצוב של המרחב, אם רק נבין מראש מהי הדרך הנכונה לשלב אותם בתוכו. 

 

איך משיגים את זה

כפי שראיתם העיצוב המודרני דורש מאיתנו הקפדה על פרטים רבים, וכדי שהתוצאה הסופית תהיה באמת מודרנית, אסור לנו לוותר על אף פרט. גם אם לכם אין את הראייה הנדרשת על מנת לעצב מרחב בצורה מודרנית, תוכלו לקבל שירות של אנשי מקצוע מהתחום. לפני שאתם בוחרים שירות כדאי לבדוק את העבודות הקודמות שאותם אנשי מקצוע ביצעו, כדי להבין האם הם מתאימים לכם.

 

הלל אדריכלות

Halel Home Reborn

הלל אדריכלות הוא משרד ותיק בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. במשרד יש צוות אדריכלים ומעצבי פנים מגוון, והוא נותן שירות למגוון רחב של צרכים. לא משנה מה החלל שאותו אתם צריכים לעצב, והאם מדבור על בית, משרד או חלל עבודה, אנשי המקצוע של המשרד יוכלו לעשות את העבודה עבורכם. בעזרת הדמיות מתקדמות גם אתם תוכלו להבין מהר מאוד כיצד תראה התוצאה הסופית. 

 

לסיכום

עיצוב מודרני הוא עיצוב שמתאפיין בפונקציונליות מרובה ושמירה על קווי מתאר נקיים. העיצוב נועד לייצר חללים שיהיו מרווחים עד כמה שניתן, עם ניסיון לשלב חללים אחד בתוך השני. אם גם אתם רוצים לעצב את הדירה שלכם על פי סגנון העיצוב הזה, כל מה שאתם צריכים זה אנשי מקצוע מתאימים. 

למידע נוסף והזמנת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות, התקשרו עכשיו
או השאירו פרטים !