halel-logo

MAGAZINE

HOME REBORN – הכל במקום אחד! תכנון עיצוב הבית וניהול הפרויקט

מתי בית שמיועד להריסה יכול להפוך לבית לשיפוץ בלבד, מה היתרונות של כל תהליך ואילו בדיקות נדרשות? כל התשובות במדריך, שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף וכאבי ראש ובירוקרטיה.

לקוח שוכר את שירותינו ומסביר שרכש בית להריסה והוא מעוניין לבנות במקומו בית חדש שמתאים לצרכיו. נבחנות מספר נקודות לגבי הבית הישן, על מנת להבין האם נדרשת אכן הריסת הבית או מספיק שיפוץ מקיף שיחסוך ללקוח שנים רבות, ולצד זה השקעה לא מבוטלת. כמובן שיש צורך לבחון מבחינה הנדסית את מצבו של הנכס. 

ראשית  נדרשת סוג של קורלציה בין המצוי לרצוי

מה זה אומר?  אם הלקוח רכש בית בן מאתיים מ"ר והוא מעוניין בבית חדש בן מאתיים מ"ר – זה כבר בסיס שיכול להפוך את הבית לשיפוץ בלבד. אם הבית הנוכחי בן מאתיים מ"ר והוא מעוניין בבית בן 400 מ"ר – כאן השיפוץ אינו סביר והולכים להריסה ובניית בית חדש.

כאשר לקוח רוכש בית שהוא חורבה, ומבחינתו המפלט היחיד הוא הריסה, הייעוץ הוא קריטי. גם ייעוץ מטעם מהנדס וגם מטעם אדריכל עוד בטרם רכישת הנכס! האדריכל יכול לתכנן ולבדוק האם יש קורלציה בין הפונקציות הקיימות לבין הרצויות והמהנדס יבדוק האם אלו ניתנות לביצוע: האם ניתן לשנות קונסטרוקציה, להגדיל מפתחים, להרוס מדרגות, להוריד עמודים וכו.. תנאים בסיסיים ליישום התוכניות של האדריכל.

מה אנו מרווחים כאשר במקום ללכת לבנייה אנו צועדים לכיוון שיפוץ הקיים?
דבר ראשון הרווחנו זמן! לפחות רווח של שנה- שנה וחצי אם לא יותר מזה. לצד זה, בעת בנייה חובה לקחת אנשי מקצוע כמו יועצים ומהנדסים, לצד ריבוי טפסים, ועוד ועוד עניינים של רשויות – מה שגם עולה כסף. כאשר אנו "משחקים" רק  בחלל הפנימי, קיימת גמישות עצומה של זמן וכסף. ישנן עיריות המחייבות  בעת בנייה להתקין חלונות מסויימים, ממש מכתיבה דרישות בבנייה, מיקום דודים, מזגנים, וכו, כך שקיימת התערבות גדולה של העירייה בנראות של הבית. כאשר הולכים לכיוון שיפוץ – ההחלטה היא נטו של הלקוח

יתרון נוסף הוא שבביקור בבית אפשר להתרשם מראש מהנכס הקיים. הוא קיים כך שאפשר  ממש לראות מה טוב ומה דורש שיפור. אפשר לבחון איזה מבטים כבר קיימים החוצה ואיזה צריך לחזק ולהוסיף. לנכסים קיימים יש ערכים עיצוביים נדירים וייחודיים, לעתים כאלה שלא ניתן לתכנן היום בגלל מגבלות רישוי כמו תקרות משופעות גבוהות ,חללים כפולים ומרפסות מקורות.

מה ההבדל בתהליך הרישוי ומה צריך לדעת על המהלך מול הרשות המקומית?
כשניגשים להריסה יש להגיש בקשה לבית חדש שאורכת מינימום שנה.  לבית חדש יש הרבה תנאים – חומרים מסויימים, יועצים, היתרים, עוברים הרבה מאוד חברות ואישורים שנחסכים כמעט לחלוטין בשיפוץ . בנייה היא תהליך מורכב וארוך. בית חדש כולל כללים וחוקים חדשים. 

מה ההבדל בעלויות, בגדול, בין הריסה ובניה מחדש של הבית לבין שיפוץ כולל?

העלויות מאוד משתנות בהתאם לשיפוץ – שיפוץ הכולל הוספת מרתף, בריכה, עליית גג ועוד, בהחלט מייקר את השיפוץ.  ולפעמים כבר נכון יותר להרוס ולבנות מחדש.

ראשית, בבית להריסה יש לשלם על ההריסה עצמה ולבנות שלד, יציקות ועמודים. בשיפוץ מאסיבי זהו חסכון שיכול לבוא לידי ביטוי במאות אלפי שקלים. 

הלל אדריכלות ועיצוב פנים הוקם בשנת 2004 ע"י האדריכלית שירה מוסקל ומעצבת הפנים הדס רוט. 

במשרד צוות עוצמתי, מסור ויצירתי המונה 10 מעצבות ואדריכליות , "הקשר בינינו הוא זה המאפשר הצלחות".  

המשרד הוביל מאז הקמתו מאות פרויקטים פרטיים ומסחריים בגישה עיצובית חדשנית המתייחסת לאסתטיקה והרמוניית התחושות בחלל, כגורם מכריע באיכות החיים של הנהנים ממנו. HOME REBORN– אנחנו חיות ונושמות מהפכות, השבחה ומיקסום פוטנציאל בנכסים. במשרד מחלקה פרטית ומחלקה עסקית ואנחנו עושות קסמים ומטמורפזות בבתים, דירות ומשרדים.

 

למידע נוסף והזמנת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות, התקשרו עכשיו
או השאירו פרטים !